Veletrh pracovních příležitostí kariéra+ 2020

12.06.2022

Čtení na 2 minuty


"Jaké to je v téhle firmě?" Jedna z otázek, na kterou si mohli odpovědět návštěvníci
13. ročníku veletrhu pracovních příležitostí kariéra+. Akce proběhla 10. března 2020 a nabídla studentům a absolventům naší univerzity jedinečnou možnou oslovit v jeden den a na jednom místě 90 firem. Kromě firemních stánků probíhal v Aule VŠB-TUO také bohatý doprovodný program.Tematické přednášky, firemní prezentace, soutěže, kolo štěstí, koučink, pokec s psycholožkou, chillout zóna nebo profesionální focení s vizážistkou. A nesmíme zapomenout na novinku letošního ročníku Speed Dating - rychlé 15minutové pohovory s firmami. Díky nim studenti poznali během krátkého časového intervalu několik zástupců firem. Všechny pohovory probíhali v klidném prostředí univerzitní kavárny.

Na největší veletrhu pracovních příležitostí v Moravskoslezském kraji se toho dělo hodně. Akce nesází pouze na samotné stánky firem. Návštěvníci si mohou díky tištěnému programu jednoduše rozvrhnout celý den tak, aby se dozvěděli něco nového, zažili srandu a zároveň navázali důležité kontakty na zaměstnavatele. Veletrhu se zúčastnilo více než 2363 studentů a absolventů z Počet byl menší než v předchozích ročnících, ale je potřeba zmínit, že se také konal v nejisté době před koronakrizí. Hromadné akce byli stále povolené, ale ze všech stran se proslýchalo, že to už dlouho trvat nebude. Akce se

Propagační kampaní "Já teda jdu" . Inspirovali jsme se (defabrik) osvětovou kampaní FIFA, jež bojovala proti rasové nenávisti videospotem "Say no racism". Místo vážného tónu jsme dodali typické studentké charaktery a víceméně je vyšponovali, aby působili legračně. Hlavní tváří proma se stal lenivý dredáč, který se nakonec místo pivka s kámoši rozhodně jít na veletrh pracovních příležitostí. Podrobnější popis kampaně najdete zde.TIP: Jestli máte zájem vidět tematické přednášky online, navštivte webové stránky Kariérního centra VŠB-TUO.

Podtrženo, sečteno. Od 9 do 15 hodin bylo o zábavu postaráno, a organizátor celé události Kariérní centrum VŠB-TUO nabídl pro každého něco. Díky výborné atmosféře a dobré náladě bylo pro návštěvníky mnohem jednodušší navázat kontakt se zástupci firem a domluvit si stáž nebo spolupráci na závěrečné práci. A pokud jste si s firmou sedli a měli po ruce životopis či motivační dopis, zajímavá nabídka byla na spadnutí. "Jsem velmi ráda za pozitivní zpětnou vazbu od studentů i firmem. Obě strany si pochvalovaly výbornou organizaci, milý přístup všech účastníků a zajímavé možnosti, o kterých ani nevěděli." říká manažerka veletrhu Michaela Matochová.A pokud jste to letos nestihli, máme pro vás dvě dobré zprávy. Nejen že pro vás Kariérní centrum VŠB-TUO plánuje příští rok další kariéru+, ale navíc letos spustí 20. 10. 2020 k+ portál. Online inzertní portál univerzity, na kterém najdete pohodlně a na jednom místě odborné stáže, nabídky spolupráce na bakalářských a diplomových prací nebo pracovní příležitosti.