Oficiální kariérní portál VŠB-TUO

03.07.2022


Kariérní centrum VŠB-TUO spustí 20. října 2020 k+portál - oficiální kariérní portál naší univerzity. Pro studenty a absolventy do tří let od ukončení studia se otevřou nové online možnosti jak spolupracovat se zaměstnavateli již během studií a jak si ulehčit vstup na trh práce. Pro zaměstnavatele vznikne jedinečný prostor, kde najdou mladé talenty s požadovaným odborným zaměřením.V průběhu celého akademického roku připravuje Kariérní centrum VŠB-TUO pro studenty a absolventy mnoho služeb a akcí, které jim pomáhají v seberozvoji a pomáhají se vstupem na trh práce. Patří mezi ně například největší veletrh pracovních příležitostí v Moravskoslezském kraji kariéra+, unikátní koncept setkání studentů s odborníky z praxe k+ company talkshow nebo k+ kariérní dny, kde mohou studenti v jeden den vyzkoušet všechny služby Kariérního centra VŠB-TUO najednou, potkat zástupce firem nebo zajít na inspirativní přednášky.

Tyto "offline" akce jsou mezi studenty i absolventy stále oblíbenější, protože jim poskytují skvělou příležitost k setkání se zaměstnavateli. Od 20. října 2020 se však nemusí spoléhat pouze na "offlinové" šance. Důležité kontakty a příležitosti mohou získat také online na k+ portálu.Na k+ portále najdete:

+ Pracovní příležitosti

+ Trainee programy

+ Stáže

+ Náměty témat bakalářských a diplomových prací

+ Odborné brigády (DPP, DPČ)

+ Zakázky pro freelancery"Víme, že doba se mění a díky okamžitému přístupu k informacím může k+ portál umožnit snadnější kontakt s praxí. Chceme našim studentů a absolventům dát další užitečný kanál pro oslovení zaměstnavatelů z celé České republiky. Na pár kliknutí si budou moct prohlédnout relevantní nabídky pro jejich obor," říká Igor Ivan prorektor pro komercializaci a spolupráci s průmyslem VŠB-TUO.

Zaměstnavatelé často hledají cesty, jak s univerzitou začít spolupracovat. Jak oslovit studenty jako své potencionální zaměstnance. k+ portál jim vychází vstříc a prohlubuje spolupráci s nimi. Vznikající kariérní portál má však i další cíle. Má pomoci zvýšit uplatnitelnost absolventů, podpořit dobré jméno univerzity a její atraktivitu mezi uchazeči o studium.


Mezi výhody k+ portálu patří:

+ Nabídky na míru

Portál bude inzerovat pouze takové nabídky, které odpovídají odbornému zaměření našich studentů a absolventů.

+ Juniorské pozice

Zaměstnavatelé budou na k+ portálu hledat juniory, ne kandidáty s patnáctiletou praxí.

+ Snadná registrace

Portál bude propojen s EDISONem. Díky tomu bude registrace studentů otázkou doslova pár sekund. Portál bude zároveň napovídat, jaké dovednosti by s ohledem na studijní program, který studenti studují, měli ovládat.

+ Hledání podle kritérií

Algoritmus studentům jednoduše nabídne to, co odpovídá jejich studiu a preferencím, které doplnili do svého profilu.

+ Vše na jednom místě

Komplexní nabídky práce, trainee programů, stáží, odborných brigád, zakázek pro freelancery nebo spoluprací na bakalářce nebo diplomce, které budou na jedné adrese.


Chyťte svou šanci! Od 20. října 2020 se zaregistrujte se na k+ portál! Najdete jej na webové adrese kportal.vsb.cz.

A pokud máte ohledně k+ portálu jakoukoliv otázku, kontaktujte Davida Hiblera na e-mail david.hibler@vsb.cz. Rád vám odpoví!


Vytvořte si webové stránky zdarma!