Jak jsem to odmoderoval?

06.02.2022


Moderování online akce má svá specifika, která se liší od moderování ve offline. Během přípravy na Veletrh pracovních příležitostí kariéra+ jsem myslel především na následující body:

  1. Technická příprava: Před začátkem akce jsem se seznámil s používanou technologií a platformou. Zajistil jsem si stabilní internetové připojení, ověřil si správnou funkci mikrofonu, kamery a dalších potřebných zařízení. Jak mnoho z nás ví, technika je „potvora“ a čím lépe si vše otestuje, tím menší riziko nefunkčnosti hrozí. Někdy však nepomůžou ani hodiny testování.

  2. Komunikace s týmem: Během přípravné fáze jsem udržoval pravidelnou komunikaci se svým týmem a externistou, který nám zajišťoval fungování živého streamu. Bylo třeba domluvit časový rozvrh, pravidla, vizuál a další detaily.

  3. Komunikace s hosty: Aktivně jsem komunikoval s hosty (firmami) online akce. Jak už to bývá, někdo si s online nástroji rozumí více, někdo méně. Mým cílem bylo, aby se všichni účastníci cítili u své prezentace co nejvíc v pohodě.

  4. Průběh akce:  Pečlivě jsem sledoval časový harmonogram a zajišťoval, aby vše proběhlo plynule. Představoval jsem řečníky, zajišťoval jsem, aby byla dodržována stanovená pravidla a vše vypadalo profi.

  5. Řešení technických problémů: Vzhledem k povaze online akcí se mohou vyskytnout technické problémy, jako jsou ztráta připojení, problémy s audiovizuální stránka atd. Moderátor by měl být připraven na tyto situace a umět je rychle řešit. Připraven jsem byl, ale naštěstí jsem nic řešit nemusel. Uff.


Jsem na sebe častokrát přísný, tak radši sami zhodnoťte, jak mi to online moderování šlo.

A takto nás mohli sledovat účastníci na online veletrhu.